Netif

ВЕБ-аналітика та аналіз цільової аудиторії сайту

Ще один з обов’язкових і найважливіших етапів підготовки до SEO-просування сайту. Чому це важливо, чи можна заощадити і не робити аналіз цільової аудиторії на сайті, і наскільки відчутний ефект він насправді може принести? Ми в Netif agency вважаємо і готові довести, що без цього аналізу всі інші роботи практично втрачають свій сенс. Жоден товар або послуга не перебуває у вакуумі, все це створено для вирішення конкретних проблем конкретних людей. Прямо зараз ви можете намалювати в уяві портрет покупця ваших товарів, а тепер постарайтеся відповісти на запитання:

 • Де ці люди бувають, коли шастають по Інтернеті чи офлайн, де вони могли б побачити ваші пропозиції?
 • Чи можуть бути там потенційні покупці, яких можна залучити збільшивши рекламний бюджет?
 • У якому настрої аудиторія знаходиться, коли бачить вашу рекламу, в якому тоні з людьми потрібно розмовляти в цей момент?
 • Як вони приймають рішення: швидко або довго, радячись з іншими, самостійно або вивчаючи додаткові джерела?
 • Кому вони вірять, чи схильні діяти «в натовпі» або проти нього, які у цих людей авторитети?
 • Що може змусити вашу аудиторію прийняти емоційне рішення?
 • На що ваші покупці погодяться обміняти свої гроші більш охоче: вигода «тут і зараз», перспектива, статусна річ, почуття причетності до чогось?
 • Що пропонують конкуренти, які їх рішення були успішні, а чого аудиторії як і раніше не вистачає? Що ви можете їй запропонувати, щоб переманити до себе?
 • Які плани будує ваша аудиторія, як ви можете переконати її співпрацювати в коротко-, середньо- і довгостроковій перспективі?
 • Які у аудиторії очікування від ринку в цілому? Як вона діє в стані спокою, стривоженості, паніки? При наявності вільних коштів? При їх нестачі?
 • Скільки разів ви б прийняли інші рішення, якби у вас були точні відповіді на всі запитання вище, скільки грошей би на цьому заощадили, який прибуток отримали?

Ми вважаємо, що аналітика цільової аудиторії сайту – один із найважливіших факторів, який дозволяє правильно розподілити бюджет, зосередити зусилля на найбільш перспективних напрямках і бути успішним у конкурентній боротьбі. Розуміючи очікування, образ думок та дій аудиторії, її звички і побажання, ми робимо сайт максимально зручним для ваших покупців, а контент – корисним і цікавим. Аналізуючи ж досвід роботи аудиторії з вашими конкурентами, ми дозволяємо вам відбудовуватися від них і створювати власні унікальні торгові пропозиції. Як мінімум, аналітика не дозволить вам витратити гроші на неперспективні рішення, які на Ваших покупців не працюють, а також на неперспективні майданчики. Іноді виявляється, що Вашої цільової аудиторії там не так багато, як могло здатися, або на тих майданчиках вона поводиться нетипово і не відгукнеться на заклики, які в інших ситуаціях ефективні.

Додаткові вигоди від вивчення відвідувачів сайту

Стежачи за тим, як люди поводяться на вашому сайті, можна робити висновки про те, що їх задовольняє і що не влаштовує як користувачів. Які дії викликають труднощі саме в цій аудиторії, який контент їм не подобається, а що приваблює. Ця інформація дуже важлива для подальших робіт із сайтом: просто поліпшивши дружелюбність інтерфейсу для конкретної аудиторії, Ви дозволяєте покупцям легше здійснювати цільові дії, а відповідно – підвищуєте власний прибуток. Опосередковано це впливає і на репутацію компанії: про позитивний досвід співпраці люди можуть розповідати друзям і колегам, тим самим залучаючи до вас більше покупців. Також отримані знання можна використовувати при допрацюванні стратегії просування сайту зокрема і бізнесу в цілому, а також – при виході на нові ринки з більш широкою аудиторією. На початку співпраці вивчення аудиторії є необхідним для побудови стратегії розвитку, а постійна веб-анілітика направлена на правильну оптимізацію та економію рекламних бюдетів.